Pracownia lutnicza Ostrava

Pracownia lutnicza | www.lutnik.info.pl

CZ | PL
 

Tomáš Pospíšil
Mistrz lutnik, pracownia lutnicza w Ostrawie

 

Tomáš Pospíšil

Tomáš Pospíšil urodził się 27. 11. 1979 r. w Hawierzowie. Ukończył Szkołę Sztuk Muzycznych i nadal aktywnie gra na skrzypcach i kontrabasie. Podczas swojej służby wojskowej występował jako kontrabasista w orkiestrze Wojskowego Artystycznego Zespołu Ondráš w Brnie. Obecnie jest członkiem cymbałowego zespołu Friš w Ostrawie.

Dzięki swojemu zamiłowaniu do gry na instrumentach smyczkowych, a przede wszystkim ze względu na fakt, że w 1998 roku ukończył z wyróżnieniem prywatną szkołę mistrza lutnika inż. Pavla Celý'ego w Kyjovie na Morawach, już podczas nauki miał możliwość zapoznania się z instrumentami dawnych i współczesnych mistrzów lutnictwa i z konstruowaniem nie tylko nowoczesnych, ale także historycznych instrumentów muzycznych, takich jak fidel i viola da gamba.

W 2001 roku został przez Pavla Celý’ego delegowany na kierownika jego pracowni lutniczej w mieście Uherské Hradiště. Od 2002 roku pracuje we własnej pracowni lutniczej, którą w 2011 roku przemieścił z Domu Kultury w Ostrawie na ulicę Cingrovą w Ostrawie.

Pracownia zajmuje się produkcją, naprawą, sprzedażą i skupem instrumentów smyczkowych oraz ich akcesoriów.

W 2004 roku Tomáš Pospíšil został mianowany biegłym sądowym w zakresie oceny i szacowania smyczkowych instrumentów muzycznych.

Nasi klienci

Do naszych klientów należą tacy soliści jak: Jiří Vodička, Martina Bačová, artyści Filharmonii Janáčka w Ostrawie, Morawsko-Śląskiego Teatru Narodowego, Teatru Śląskiego w Opawie, Morawskiej Filharmonii w Ołomuńcu, studenci Konserwatorium Janáčka i Ludowego Konserwatorium w Ostrawie, studenci Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Ostrawskiego, uczniowie szkół muzycznych i artyści różnych grup muzycznych z całych Moraw i czeskiej części Śląska.

Wiecej informacji

Witamy w pracowni lutniczej Tomáša Pospíšila, Ostrava

 

Szybki kontakt

Pracownia lutnicza w Ostrawie
Cingrova 2104/5
702 00 Ostrava

+420 731 119 412

E-mail: mistrz@lutnik.info.pl

 

 

Godziny pracy

Poniedziałek - czwartek
9:00 - 12:00 | 12:30 - 17:00
Piątek
9:00 - 12:00
 

 

Gdzie nas znajdziecie

Szczegółowa mapa z GPS »
 

Sprzedaz uzywanych instrumentów

Kompletna lista oferty sprzedaży w komisie »
Smyczek altówkowy mistrzowski H. R. PFRETZSCHNER Smyczek skrzypcowy mistrzowski HOMA IDEAL Smyczek wiolonczelowy mistrzowski H. R. PFRETZSCHNER Smyczek altówkowy mistrzowski M. WINTERLING Smyczek skrzypcowy mistrzowski H. R. PFRETZSCHNER