Pracownia lutnicza Ostrava

Pracownia lutnicza | www.lutnik.info.pl

CZ | PL
 

Tomáš Pospíšil
Mistrz lutnik, pracownia lutnicza w Ostrawie

 

Witamy w pracowni lutniczej Tomáša Pospíšila

Nazywam się Tomáš Pospíšil i jest mi bardzo miło, że Państwo odwiedzili prezentację naszej pracowni lutniczej. Naszym priorytetem jest zadowolenie klientów i ich wszystkich potrzeb muzycznych i dlatego zakres naszych działań jest stosunkowo szeroki.

W naszej pracowni zajmujemy się od 2002 roku produkcją i kompletnym serwisem instrumentów smyczkowych i smyczków. Częścią naszej pracowni jest również sklep, w którym oferujemy wszystkie akcesoria muzyczne oraz skup i ponowną sprzedaż instrumentów smyczkowych i smyczków.

W prosty i łatwy sposób mogą Państwo zrealizować wszystkie swoje potrzeby muzyczne pod jednym dachem.

Zapraszamy do odwiedzin i mamy nadzieję, że chętnie będziecie do nas wracać.

Sprzedaż używanych instrumentów

Kategorie: Wszystko | Skrzypce | Altówka | Wiolonczela | Kontrabas | Smyczek | Sprzedane

Nowości i aktualności

Pleśń poprawia brzmienie skrzypiec?
  Pleśń poprawia brzmienie skrzypiec?
Z badań szwajcarskiego naukowca wynika, że pleśń poprawia właściwości akustyczne drewna. Innymi słowy, zaatakowane grzybami skrzypce brzmią lepiej. Pleśń powoduje, że drewno staje się mniej gęste i działa tak jak zimno, które dało wyjątkowe brzmienie instrumentom Stradivariego.

Tajemnica stradivariusów
  Tajemnica stradivariusów
Do tej pory jednak nikt nie potrafił wyjaśnić, dlaczego 300-letnie skrzypce wytwarzane przez Stradivariego są najlepsze. Badania naukowe wskazują, że sekret ten może tkwić w równomiernej gęstości drewna użytego do budowy pudła rezonansowego, a nie w kształcie instrumentu, lakierze, kącie szyjki, umocowanym na niej gryfie czy strunach.

TAM, GDZIE SKRZYPCE NABIERAJĄ MOCY
  TAM, GDZIE SKRZYPCE NABIERAJĄ MOCY
Atelier lutniczy
Pracownię lutniczą otworzył w Domu Kultury ,,Witkowice“ w Ostrawie Tomasz Pospíšil z Hawierzowa.
W ten sposób po 30 latach przerwy stolica regionu może chlubić się nie tylko orkiestrą filharmonii, opery, operetki i konserwatorium, ale i tym, że muzycy grają na sprawnych instrumentach.
,,Naprawiamy i korektujemy skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabasy. Instrumenty są wrażliwe na poziom wilgotności powietrza, gdy jest zbyt niski, rozsychają się i pękają.
Ludzie często przynoszą nam do naprawy instrumenty stare, ciekawe. Trafiają się także robione przez amatorów-lutników“ powiedział ,,GL“ Tomasz Pospíšil, który za namową dyrektora Ostrawskiej Filharmonii Jana Hališki przeniósł pracownię lutniczą do stolicy regionu. Tu też buduje własne egzemplarze, nawet tak rzadkie, jak viola da gamba.
W pracowni lutniczej Tomáš Pospíšil przywraca świeże brzmienie starym skrzypcom czy altówkom.


Witamy w pracowni lutniczej Tomáša Pospíšila, Ostrava

 

Szybki kontakt

Pracownia lutnicza w Ostrawie
Cingrova 2104/5
702 00 Ostrava

+420 731 119 412

E-mail: mistrz@lutnik.info.pl

 

 

Godziny pracy

Poniedziałek - czwartek
9:00 - 12:00 | 12:30 - 17:00
Piątek
9:00 - 12:00
 

 

Gdzie nas znajdziecie

Szczegółowa mapa z GPS »
 

Sprzedaz uzywanych instrumentów

Kompletna lista oferty sprzedaży w komisie »
Smyczek altówkowy mistrzowski H. R. PFRETZSCHNER Smyczek skrzypcowy mistrzowski HOMA IDEAL Smyczek wiolonczelowy mistrzowski H. R. PFRETZSCHNER Smyczek altówkowy mistrzowski M. WINTERLING Smyczek skrzypcowy mistrzowski H. R. PFRETZSCHNER